Дневники

« Назад

Duchovná obnova - november 2016

Duchovná obnova - november 2016

O. PETER ŠIMKO - UZDRAVENIE - katechéza 

"Poďte ku mne všetci, ktorí sa namáhate a ste preťažení a ja Vás posilním". Prišli sme za Ježišom, každý zo svojho životného prostredia. Sami vieme, že všetko čo prežívame, všetky boje - vnútorné nás zraňujú, ale je tu niekto kto nás skutočne "uzdravuje". "A potrebujeme vôbec uzdravenie!?" hovorí o. Peter Šimko v katechéze

KATECHÉZA - O. MAROŠ LOVIČ

""Pán je môj pastier - nič mi nechýba, stará sa o všetky moje veci". Sme majitelia vecí, alebo iba ich správcami. Keď sme správcami, uvedomujeme si, že nám nič nepatrí, iba spravujeme to čo nie je naše.... hovorí v katechéze o. Maroš Lovič"

BIBLICKÝ KURZ JEŠUA - 07 - ZMLUVA MEDZI BOHOM A JEHO ĽUDOM

Pokračovanie 4. časti tohto kurzu prináša vysvetlenie pojmov Stará zmluva, Nová zmluva. Prečo Stará zmluva a čo priniesla Nová zmluva, aké sú ich znamenia, ich význam, čo znamenajú pre človeka. Nová zmluva je posledná zmluva, ktorú s nami Pán uzatvoril, už žiadna nebude. Naša schopnosť plniť zákon je odrazom nášho vzťahu s Bohom.

O. ADRIÁN ČONTOFALSKÝ - ROZHOVOR ROZVÍJA VZŤAH

Otec Adrian Čontofalský, rozpráva príbeh, ktorý súvisí s tým čo píše Pavol Efezanom o vzájomnom porozumení, jednote. Príbeh o dvoch sestrách, ktoré jedna sa stala sultánovou manželkou, druhá kupcovou, tá sultánova zo dňa na deň chradla, zosmutnievala, tá kupcova bola zo dňa na deň krajšia a veselšia. Sultán si pozval kupca do paláca a zisťoval ako je to možné, že kupcova manželka je stále krajšia a veselšia, zatiaľ čo jeho je stále smutnejšia a chorľavejšia. Kupec odpovedal, že svoju manželku živí jazykom. Čo potom nasledovalo, si vypočujte v tejto krátkej kázni o. Čontofalského. Aký je dôležitý vzájomný rozhovor, lebo len ten rozvíja vzťah. Aké je zlé nechať priestor len svojim myšlienkam a domýšľavosti. Aj sv.Pavol vedel, že vytvárať jednotu nieje vôbec jednoduché, zvlášť, keď sme takí rozdielni v názoroch. A pritom stačí si nájsť len čas na svojich blízkych a rozprávať sa.

FARSKÉ OZNAMY - NOVEMBER 2016

 
Zaregistruj sa na stránke www.misiefilmom.sk, alebo pošli svoje kontaktné údaje na misiefilmom@misiefilmom.sk, prípadne SMS na číslo 0948 084 416 a získaj:
 
1x ročne zadarmo Misijné DVD plné hodnotných videí
1x mesačne bude za Teba slúžená svätá omša, o čom budeš informovaný SMS-kou
1x týždenne ti pošleme 3 nové evanjelizačné videá na tvoj mail.
Комментарии