Blogs

« Back

Duchovná obnova - február 2016

Duchovná obnova - február 2016

FARSKÉ OZNAMY - FEBRUÁR 2016

MAROŠ LOVIČ - TRNAVSKÁ NOVÉNA (NOVEMBER 2015)

"Keď som bol v Ríme, asi po roku ma zavolali k jednému Talianovi, aby som ho prišiel vyspovedať. Bola to zvláštna rodina, nakoľko rodiny sa spolu nerozprávali desať rokov kvôli majetkom..." - kázeň o. Maroša Loviča z Trnavskej novény.

MATEJ KASAN - JEŽIŠ RÁTA AJ S TEBOU

Pozrite si kázeň Mateja Kasana, SJ z mládežníckej svätej omše, na ktorej hovorí o Ježišovom výbere apoštolov. "Každému z nich niečo chýbalo, boli to ľudia hriešni, ako sme my. Boli jedni z nás. To môže byť pre nás možno takým povzbudením, že naozaj Ježiš chce nielen ich. Ich si povolal, aby potom to svedectvo vzťahu s Bohom odovzdali ďalej. A prišlo to až k nám a Ježiš, vlastne, ráta aj s nami. A s takými, akí sme, aj s tým hriechom, aj s tou povahou..." Nikto z nás nie je dokonalý ani apoštoli neboli, no Ježiš chce, aby sme sa stali svedkami skutočnej opravdivej lásky.

O prvom čítaní hovorí páter Matej, že Saulova žiarlivosť prešla do závisti, a tá závisť potom zabíja...Stáva sa to aj v našich životoch, keď nemáme Boha, keď si závidíme, nedoprajeme tomu druhému. Podľa odporúčania Mateja Kasana stačí otvoriť Bohu srdce, byť tu, počuť Jeho slovo a ísť taký naplnený, radostný...(nakrútené v Križovanoch nad Dudváhom, 22.1.2016)

 
Zaregistruj sa na stránke www.misiefilmom.sk, alebo pošli svoje kontaktné údaje na misiefilmom@misiefilmom.sk, prípadne SMS na číslo 0948 084 416 a získaj:
 
1x ročne zadarmo Misijné DVD plné hodnotných videí
1x mesačne bude za Teba slúžená svätá omša, o čom budeš informovaný SMS-kou
1x týždenne ti pošleme 3 nové evanjelizačné videá na tvoj mail.
Previous