Blogs

« Back

Duchovná obnova - január 2017

Duchovná obnova - január 2017

KATECHÉZA - KTO SI A KÝM SA MÁŠ STAŤ

"Tvárou tvár smrti sa všetci staneme veľkou otázkou. Kto je vlastne človek? Kto som ja? Aký bol cieľ, zmysel môjho života? Prečo som vlastne žil na tejto zemi? S čím zomieram? Odkiaľ prichádzam a kam idem - to sú tie najdôležitejšie otázky... hovorí o. Maroš Lovič v zamyslení"

Stretol som Boha vo väzení - svedectvo

"Vypočujte si svedectvo človeka, ktorý sa obrátil k Bohu vo väzení. Prešiel ťažkú cestu viacerých závislostí i drogového dílerstva, aby napokon vo väzení stretol Boha a vykročil na cestu do Jeho svetla.

BIBLICKÝ KURZ JEŠUA - 10/16 - BOŽIE KRÁĽOVSTVO 2. časť

"ThDr. Vladimír Šosták PhD v prednáške rozpráva o Božom kráľovstve. 2. časť - život v božom kráľovstve"

Na súmraku života budeme súdení z lásky - o. Mário Bosý

V tejto katechéze, o. Mário Bosý rozpráva o dvoch skutkoch milosrdenstva." Bol som smädný, dali ste mi piť", Kto je na Slovensku v tejto dobe smädný? V každej domácnosti je kohútik s pitnou vodou, dokonca s ňou aj splachujeme. Vo svete sú milióny ľudí bez pitnej vody. Nemajú prístup k pitnej vode, trpia rôznymi ochoreniami. Zomierajú od smädu. Sú takí, ktorí chodia do týchto krajín a snažia sa tam sprístupniť pre nich pitnú vodu. Ale iný druh smädu zažívame aj tu na Slovensku, stačí sa poohliadnuť okolo seba. Ľudia sú smädní po láske, dnešné deti, túžia po pozornosti a láske rodičov, ktorí majú toho veľa, nestíhajú. Hľadajú a túžia sa napiť a nájdu potom častokrát partiu, kde ale nedostanú tú "čistú vodu". Mnohokrát túžime po láske a nedostávame, muž po pozornosti ženy a žena, ktorá túži po láske svojho manžela. Aj takto sa dá chápať smäd, o ktorom hovoril Ježiš. Ďaľším skutkom milosrdenstva je "Poúčať nevedomých". V týchto už spomínaných rozvojových krajinách, nevedia, že nemôžu dať piť dieťatku vodu z rieky, z ktorej pijú všetci, že je potrebné vodu prevariť, aby nedávali jedlo, ktoré jedia sami, pretože to nie vždy je vhodné pre deti. Ľudia v týchto krajinách sú negramotní, nevedia sa domôcť svojich práv. S čím súvisí ich stav a chudoba. Naproti tomu u nás sú napríklad analfabetmi deti vo vzťahoch, v láske, ak nedostávajú od svojich rodičov, trpia nedostatkom lásky, nevedia sa správať, kopírujú rodičov vo vulgárnosťiach v arogancii. Preto je treba sa zamyslieť, že je treba žiť svoju vieru, tak dávať príklad pre svoje deti, vnúčatá. Tak ako Boh hľadá cesty milosrdenstva a lásky k nás, aj my sme povinní tieto cesty hľadať smerom k svojim deťom, blízkym. Akú predstavu Boha môže mať dieťa, ku ktorému sa rodičia správajú zle, nevedia mu odpustiť? Je treba pamätať na slová svätého Jána z Kríža: "Na súmraku života budeme súdení z lásky."

FARSKÉ OZNAMY - JANUÁR 2017

 
Zaregistruj sa na stránke www.misiefilmom.sk, alebo pošli svoje kontaktné údaje na misiefilmom@misiefilmom.sk, prípadne SMS na číslo 0948 084 416 a získaj:
 
1x ročne zadarmo Misijné DVD plné hodnotných videí
1x mesačne bude za Teba slúžená svätá omša, o čom budeš informovaný SMS-kou
1x týždenne ti pošleme 3 nové evanjelizačné videá na tvoj mail.