Blogy

« Späť

Duchovná obnova - Júl, August 2016

Duchovná obnova - Júl, August 2016

FARSKÉ OZNAMY - JÚL, AUGUST 2016

MAROŠ LOVIČ: ČO HĽADAJÚ MLADÍ ĽUDIA VO VZŤAHU? (katechéza)

Otec Maroš Lovič nás v tejto krátkej katechéze pozýva k zamysleniu nad tým, čo hľadajú mladí ľudia vo vzťahu. Je možné priateľstvo medzi mužom a ženou? Ako sa pripraviť na manželstvo, kým si ešte len vo vzťahu? Zároveň ponúka aj výzvu pre manželov, aby opustili logiku užívania vzájomného vzťahu a učili sa logike darovania sa....

BIBLICKÝ KURZ JEŠUA - 04 - 3. ČASŤ: EVANJELIUM

V tejto časti otec ThDr. Vladimír Šosták PhD zaujímavo rozpráva o našom prebývaní s Bohom. Hovorí o evanjeliu, čo to je, aké posolstvo nám prináša. v súčastnosti sme vzdialení od Boha, ale len Jeho moc môže zvíťaziť v našom živote. Ako môžeme prežívať novosť života v Kresťanstve? 

o. MICHAL ZAMKOVSKÝ, CSsR - BOH ŤA STÁLE ČAKÁ...

Prinášame Vám kázeň otca Michala Zamkovského, CSsR, ktorú si mohli vypočuť účastníci Break Festivalu v júni 2016 v Červenom Kláštore. Otec Zamkovský sa zamýšľa nad evanjeliom, v ktorom štyria priatelia priniesli ochrnutého a spustili ho cez strechu domu pred Ježiša. Ježiš odpúšťa chorému hriechy. Tak aj nám ponúka Ježiš v každej chvíli možnosť odpustenia hriechov vo svätej spovedi. To On sám nás čaká. V každej chvíli sa k Nemu môžeme vrátiť, lebo On čaká. Sme Božie deti, Boží synovia a dcéry, ktorých On nekonečne miluje. Otec je pripravený odpustiť každému a každý hriech...Jeho milosrdenstvo je nekonečné..

o. ANTON PARIĽÁK - RODINA POTREBUJE ODVÁŽNEHO LÍDRA 

Otec Anton Pariľák rozpráva, ako byť dobrým lídrom vo svojej rodine. Aby mohla rodina fungovať, potrebuje lídra, silného muža, schopného robiť rozhodnutia. Úloha mužov je dnes často podceňovaná až zosmiešňovaná. Mnohí takúto predstavu o svojej úlohe preberajú, unikajú z rodín, sú frustrovaní. Muži sú však povolaní byť hlavou rodiny, nebáť sa, povzbudzovať a viesť svoju ženu a deti. Inšpiruj sa príbehom Jozueho a buď aj ty lídrom, hlavou svojej rodiny. Rozpráva otec Anton Pariľák, gréckokatolícky kňaz, zodpovedný za Koinoniu Ján Krstiteľ v Prešove.

 
Zaregistruj sa na stránke www.misiefilmom.sk, alebo pošli svoje kontaktné údaje na misiefilmom@misiefilmom.sk, prípadne SMS na číslo 0948 084 416 a získaj:
 
1x ročne zadarmo Misijné DVD plné hodnotných videí
1x mesačne bude za Teba slúžená svätá omša, o čom budeš informovaný SMS-kou
1x týždenne ti pošleme 3 nové evanjelizačné videá na tvoj mail.